نبض قیمت دلار آمریکا، یورو و یوآن چین در ایستگاه پایان هفته/ روند رو به رشد دلار و یورو مبادله‌ای برای چهارمین روز

برای آگاهی از اینکه نبض بهای دلار آمریکا و یورو به عنوان پرطرفدارترین ارزهای مورد معامله در بازار آزاد ارز کشور از ساعت 8 تا 18 چگونه می‌زند، می‌توانید رأس هر ساعت از میانگین قیمت خرید و فروش دلار آمریکا و یورو  در صرافی های مجاز اطلاع به دست آورید.

نبض قیمت دلار آمریکا، یورو و یوآن چین در ایستگاه پایان هفته/ روند رو به رشد دلار و یورو مبادله‌ای برای چهارمین روزآخرین روز هفته در حالی برای بازار ارز کلید می خورد که دلار آمریکا از روز دوشنبه 14 اسفند، روند کاهشی را در سنا متوقف کرده و اندکی رشد داشته است. به طوریکه در پایان معاملات روز گذشته، بر اساس اطلاعات سنا، هر دلار آمریکا با رشد 129 ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت 44 هزار و 886 ریال فروخته شد. هر یورو نیز با افزایش 516 ریلا مواجه شد و در پایان روز به رقم فروش 55 هزار و 905  ریال رسید. 

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ برای آگاهی از اینکه نبض بهای دلار آمریکا و یورو به عنوان پرطرفدارترین ارزهای مورد معامله در بازار آزاد ارز کشور از ساعت 8 تا 18 چگونه می‌زند، می‌توانید رأس هر ساعت از میانگین قیمت خرید و فروش دلار آمریکا و یورو  در صرافی های مجاز اطلاع به دست آورید.

نبض قیمت دلار آمریکا، یورو و یوآن چین در ایستگاه پایان هفته/ روند رو به رشد دلار و یورو مبادله‌ای برای چهارمین روز

جدول زیر بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش دلار آمریکا و یورو، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط صرافی های مجاز کل کشور، رأس هر ساعت است.

توضیح اینکه جدول زیر ساعت به ساعت به روز رسانی می‌شود. همچنین سطر نخست، مربوط به میانگین قیمت های روز قبل است.
 
 دلار آمریکا، یورو و یوآن چین در بازار آزاد 17 اسفندماه 96
 
 ساعت
دلار آمریکا  یورو یوآن چین
خرید نقدی  فروش نقدی  تغییر  خرید نقدی  فروش نقدی  تغییر  خرید نقدی  فروش نقدی  تغییر
میانگین چهارشنبه 44,856 44,886 30 55,889 55,905 16 7,414 7,425 11
9 44,704 44,800 96 56,150 56,121 29- -- -- -
10 44,853 44,901 48 56,151 55,404 747- 7,454 7,473 19

لازم به توضیح است، اطلاعات جدول فوق، برگرفته از سامانه ای است که بانک مرکزی در تیرماه 1390 راه اندازی و در چهاردهم تیرماه همان سال طی اطلاعیه ای، خطاب به کلیه صرافان کشور اعلام کرد: نظر به راه‌اندازی نرم افزار یکپارچه صرافی‌ها به اطلاع می‌رساند، بر اساس تصمیمات گرفته شده، سامانه مذکور به نام "سَنا" –SANA (سامانه نظارت ارز) ثبت شده‌ است. لذا کلیه صرافان کشور موظف به ثبت تمامی معاملات ارزی در سامانه "سَنا"هستند. گفتنی است، آمار و تراکنش‌های روزانه صرافی‌ها در سامانه مذکور ثبت و این بانک نسبت به بررسی آمارهای ارسالی لحظه‌ای اقدام می‌نماید و با صرافی‌هایی که از ثبت معاملات ارزی در سامانه سنا خودداری کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (پنج شنبه هفدهم اسفندماه) با ۲۵ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۳۷ هزار و ۴۴۰ ریال قیمت خورد.

نبض قیمت دلار آمریکا، یورو و یوآن چین در ایستگاه پایان هفته/ روند رو به رشد دلار و یورو مبادله‌ای برای چهارمین روز

همچنین هر پوند انگلیس با ۸۲ ریال افزایش نسبت به روز چهارشنبه ۵۲ هزار و ۶۳ ریال و هر یورو نیز با ۴ ریال افزایش ۴۶ هزار و ۴۵۶ ریال ارزشگذاری شد.

نبض قیمت دلار آمریکا، یورو و یوآن چین در ایستگاه پایان هفته/ روند رو به رشد دلار و یورو مبادله‌ای برای چهارمین روز

براین اساس هر فرانک سوئیس ۳۹ هزار و ۶۹۴ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۵۵۳ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۷۹۶ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۲۳۵ ریال، روپیه هند ۵۷۷ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۰ هزار و ۱۹۵ ریال، دینار کویت ۱۲۴ هزار و ۴۲۷ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۳ هزار و ۷۲۷ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۵ هزار و ۳۰۸ ریال، دلار هنگ کنگ ۴ هزار و ۷۷۹ ریال، ریال عمان ۹۷ هزار و ۳۶۸ ریال و دلار کانادا ۲۹ هزار و ۶۱ ریال قیمت خورد.

همچنین نرخ راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۱۶۲ ریال، لیر ترکیه ۹ هزار و ۸۳۷ ریال، روبل روسیه ۶۵۹ ریال، ریال قطر ۱۰ هزار و ۲۸۶ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۱۶۰ ریال، لیر سوریه ۷۳ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۳۳۳ ریال، ریال سعودی ۹ هزار و ۹۸۴ ریال، دینار بحرین ۹۹ هزار و ۵۷۰ ریال، دلار سنگاپور ۲۸ هزار و ۴۹۳ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۴۰۹ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۵ هزار و ۸۴۶ ریال تعیین شد.

نرخ یکصد درام ارمنستان ۷ هزار و ۷۸۸ ریال، دینار لیبی ۲۸ هزار و ۱۰۱ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۲۰ ریال، یکصد بات تایلند ۱۱۹هزار و ۶۱۷ ریال، رینگیت مالزی ۹ هزار و ۵۸۵ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۳۲ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۶۷۱ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۳ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۱۵۰ ریال، منات آذربایجان ۲۲ هزار و ۲۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۲۴۴ ریال و بولیوار جدید ونزوئلا ۳ هزار و ۷۴۹ ریال ارزشگذاری شد.

 

این خبر در حال تکمیل می باشد...

مشاهده ی این خبر در تابناک پنجشنبه 17 اسف 1396 - 07:00:50

نظرات

captcha