تجمع معترضان در لندن به سفر «محمد بن سلمان» +تصاویر

معترضان به سفر محمد بن سلمان به انگلیس در خیابان «داونینگ استریت» لندن تجمع کردند و علیه او شعار‌هایی سر دادند.

باشگاه خبرنگاران: معترضان به سفر محمد بن سلمان به انگلیس در خیابان «داونینگ استریت» لندن تجمع کردند و علیه او شعار‌هایی سر دادند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، لندن، پایتخت انگلیس روز چهارشنبه صحنه تظاهرات گسترده در اعتراض به سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی به انگلیس بود. ائتلاف «جنگ را متوقف کنید» تظاهراتی را مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس در لندن در اعتراض به سفر ولیعهد سعودی سازماندهی کرد.

تظاهرکنندگان در خیابان «داونینگ استریت» لندن تجمع کردند و علیه محمد بن سلمان که با ترزا می، نخست وزیر انگلیس دیدار کرد، شعار‌هایی سردادند. شرکت کنندگان در این تظاهرات پلاکارد‌هایی حمل می‌کردند که روی آن‌ها نوشته شده بود «دست از یمن بردارید، بن سلمان جنایتکار جنگی است» و «از قاتلان مردم یمن در لندن استقبال نمی‌شود».
 

تظاهرکنندگان همچنین شعار‌هایی علیه تجاوز نظامی عربستان به یمن سردادند و توقف فروش سلاح به این کشور را خواستار شدند.

لیندسی جرمن از اعضای ائتلاف «جنگ را متوقف کنید» از سفر بن سلمان به انگلیس و استقبال مقامات انگلیسی از وی به شدت انتقاد کرد و گفت: بن سلمان مسئول جنایات در یمن، قتل عام یمنی‌ها و نقض حقوق بشر در یمن است.

کریس ویلیامسون، نماینده حزب کارگر انگلیس در پارلمان این کشور نیز که در میان تظاهرکنندگان حضور داشت گفت: بن سلمان نه تنها در یمن بلکه در داخل عربستان نیز حقوق بشر را نقض می‌کند. وی همچنین از استقبال حزب حاکم انگلیس از بن سلمان به شدت انتقاد کرد و افزود مردان و زنان یمنی به طور علنی به دست بن سلمان قتل عام می‌شوند.
مشاهده ی این خبر در فردا پنجشنبه 17 اسف 1396 - 06:45:04

نظرات

captcha