وزیر امور خارجه چین: نیازی نداریم که جای آمریکا را در اقتصاد جهان بگیریم

وزیر امور خارجه چین با بیان اینکه در صورت وقوع جنگ تجاری با آمریکا، این کشور پاسخ‌های لازم را می‌دهد به آمریکایی‌ها هشدار داد.

وزیر امور خارجه چین: نیازی نداریم که جای آمریکا را در اقتصاد جهان بگیریمبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، «وانگ یی»، وزیر امور خارجه چین با بیان اینکه در صورت وقوع جنگ تجاری با آمریکا، این کشور پاسخ های لازم را می دهد، هشدار داد وقوع چنین جنگی به همه طرف ها لطمه وارد خواهد کرد.

بر اساس پیش بینی های صورت گرفته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار است طی هفته کنونی، تعرفه ای 25 درصدی را برای واردات فولاد و همچنین تعرفه ای 10 درصدی را در خصوص واردات آلومینیوم اعمال کند.

وانگ یی با تاکید بر اینکه جنگ های تجاری، مسیر صحیح برای حل اختلافات نیست افزود: به ویژه با توجه به جهانی شدن، انتخاب گزینه جنگ تجاری یک نسخه اشتباه خواهد بود. نتایج این اقدام، صرفا باعث لطمه وارد شدن به همه طرف ها خواهد شد. چین نیز در این خصوص، پاسخ لازم را خواهد داد. چین مسیری طولانی را در روند نوسازی در پیش دارد و اینکه این کشور نیازی ندارد که جای آمریکا را بگیرد، و این کار را انجام نخواهد داد.

انتهای پیام/

هشدار چین به آمریکا درباره آغاز جنگ تجاری

نظرات

captcha