پایان هفته‌ای پر خاطره در بوستان جوانمردان

برای گردش آخر هفته به پیشنهاد ویژه باشگاه خبرنگاران جوان سفر کنید تا خاطره خوبی در آلبوم زمستانی شما ثبت شود.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ برای رهایی از دود و دم شهر تهران و رهایی از مشغولیت‌های روزمره، باید آدرس مکان دیدنی و تفریحی خوبی را در اختیار داشته باشید تا حال و هوای تازه‌ای برای شروع هفته کاری جدید به دست بیاورید.

باشگاه خبرنگاران جوان از اوقات فراغت شما غافل نبوده و بسته گشت و گذار را برای آخر هفته شما در نظر گرفته است تا سهمی در لبخند شما داشته باشد.

پیشنهاد ویژه این هفته باشگاه خبرنگاران جوان، بوستان جوانمردان است که در محدوده شمال غربی شهر تهران با مساحت 150 هکتار در اوایل تیر ماه سال 1391 تاسیس شده است. بخشی از این بوستان در منطقه ۲۲ و بخشی دیگر در منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته است.

فاز اول بوستان جوانمردان میان محور اتوبان همت و اتوبان حکیم احداث شده است و یکی از بوستان‌های زیبا و دیدنی شهر تهران به شمار می‌رود.

بوستان جوانمردان

پوشش گیاهی بوستان رازی

در باغ گیاه شناسی بوستان جوانمردان محدوده ای به مساحت ۲۷۰۰ مترمربع برای درختان و گیاهان مختلف در نظر گرفته شده است و این بوستان از فضای سبز دلنشین و زیبا برخوردار است و تمام گیاهان با سیستم آبیاری قطره‌ای آبیاری می‌شوند.

همچنین به جهت افزایش دانش گیاه شناسی بازدید کنندگان از پارک جوانمردان و تشریح گیاهان و درختان موجود در پارک، گونه‌های گیاهی مختلف با پلاک‌های ویژه که توضیحات اجمالی بر آن‌ها ثبت شده است، به علاقه مندان معرفی می‌شوند.

بوستان جوانمردان

امکانات رفاهی بوستان جوانمردان

از جمله امکاناتی که برای گردشگران بوستان جوانمردان در نظر گرفته شده است می‌‌توان به وجود فضایی مختص بازی کودکان، آموزش اسکیت، فضای بازی‌‌های فوق مدرن مکانیکی، زمین‌‌های بازی چند منظوره، سایت شطرنج، وجود فضایی برای انجام تنیس روی میز، وجود چند دستگاه فوتبال دستی، باغ گیاه‌ شناسی، کوشک پذیرایی و چایخانه سنتی، غرفه‌‌های فرهنگی، آبنمای موزیکال، خانه سلامت، برکه پرندگان، آلاچیق، مسجد و سایر امکانات رفاهی در این بوستان اشاره کرد.

پارک جوانمردان همچنین دارای محورهای پیاده تفرجگاهی به طول ۲۴ کیلومتر، محور درشکه تفریحی به طول ۸ کیلومتر و محوری ویژه دوچرخه سواری به طول ۸/۷ کیلومتر است. در مجموع می‌توان گفت که امکانات رفاهی و تفریحی خوبی در این پارک برای سپری کردن یک پایان هفته شاد برای شما وجود دارد.

بوستان جوانمردان

وجود بیش از 300 تندیس مشاهیر و جوانمردان در بوستان جوانمردان

در بوستان جوانمردان بیش از 40 تندیس‌ مشاهیر و جوانمردان ایرانی از دوره‌های مختلف جانمایی شده است که جلوه‌های زیبایی را در این بوستان ایجاد کرده است و به نوعی در معرفی مشاهیر و جوانمردان ایرانی به ویژه به کودکان و نوجوانان گام موثر و قابل تحسینی است.

پارک جوانمردان با بهره ‌گیری از مصالح و مواد همگون با طبیعت احداث شده است و استفاده از انرژی پاک خورشیدی نیز از دیگر ویژگی های مهم این بوستان به شمار می‌رود. در مواقع بروز بحران برای تامین روشنایی و آب گرم مورد نیاز شهروندان تهرانی این انرژی ذخیره شده مورد استفاده قرار می گیرد.

بوستان جوانمردان

توصیه مسیریاب باشگاه خبرنگاران جوان برای رفتن به بوستان جوانمردان

بوستان جوانمردان دارای 3 ورودی مجزا است؛ بلوار صدرا در واقع ورودی غربی بوستان است، بلوار جوانمردان که ورودی غربی به شمار می آید و جنوب بزرگراه شهید همت که ورودی شمالی پارک جوانمردان است.

بهترین مسیر برای رفتن به بوستان جوانمردان استفاده از اتومبیل شخصی و ورود به پارک از طریق بزرگراه حکیم و همت است. این بوستان در رود دره کن، حد فاصل بزرگراه شهید همت و شهید حکیم واقع شده است.

انتهای پیام/

نظرات

captcha