محافظت پنتاگون از آمریکا در برابر تهدید‌های موشکی ایران!

دو مقام وزارت دفاع آمریکا بامداد پنجشنبه با تکرار اتهامات اثبات‌نشده مدعی شدند واشنگتن به دنبال محافظت از آمریکا در برابر «تهدید‌های موشکی ایران» است.

العالم: دو مقام وزارت دفاع آمریکا بامداد پنجشنبه با تکرار اتهامات اثبات‌نشده مدعی شدند واشنگتن به دنبال محافظت از آمریکا در برابر «تهدید‌های موشکی ایران» است.

«جان رود»، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاست‌گذاری، در نشستی در جمع قانونگذاران این کشور بامداد پنجشنبه گفت؛ کشورش به دنبال دفاع موشکی چند لایه برای محافظت از تهدید‌های موشکی ایران و آمریکا است.

«رود» که در کمیته نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشت گفت: «بودجه سال مالی ۲۰۱۹ پنتاگون، از دستورات رئیس‌جمهور در سند راهبرد امنیت ملی مبنی بر ساخت یک سامانه موشکی چندلایه جهت محافظت از سرزمین‌های آمریکا در برابر تهدید‌های موشکی ایران و کره شمالی حمایت می‌کند».

وی در بخش دیگری از این نشست اعتراف کرد که همزمان با تقویت نیرو‌های هسته‌ای و متعارف «دشمنان آمریکا» این کشور حاشیه‌های برتری این کشور رو به فرسایش است.

«رود» تصریح کرد: «با توجه به اینکه دشمنان بالقوه ما در حال تقویت نیرو‌های متعارف و هسته‌ای خودشان هستند، برتری‌های ما رو به کاهش گذارده‌اند».

این مقام آمریکایی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «سلاح‌های هسته‌ای نقشی حیاتی در جلوگیری از حمله هسته‌ای و پیشگیری از وقوع جنگ بزرگ هسته‌ای میان قدرت‌ها مجهز به این سلاح‌ها داشته است و خواهد داشت».

«جان هایتن»، فرمانده یگان راهبردی ایالات متحده آمریکا هم در این نشست گفت: «ما، به عنوان یکی از عناصر اساسی تعهدات ایالات متحده برای تقویت بازداری راهبردی و منطقه‌ای علیه کشور‌هایی که درباره آن‌ها نگرانی وجود دارد، همچنان به استقرار توانمندی‌های دفاع موشکی خودمان ادامه داده و مواضع دفاع موشکی خودمان را تقویت می‌کنیم».

او اضافه کرد: «ما مجموعه سپر دفاع موشکی ایجس آشور را به صورت عملیاتی در رومانی نصب کرده و فاز دوم دفاع موشکی در اروپا را برای دفاع در برابر تهدید‌های خاورمیانه، به ویژه ایران تکمیل کردیم».
مشاهده ی این خبر در فردا پنجشنبه 17 اسف 1396 - 06:19:47

نظرات

captcha