در مراسم طرح سراسري برخورد با محصولات مخرب ضد فرهنگي عنوان شد؛ مهدي يزداني:دانلود آثار از سايت هاي مجاز براي مردم مقرون به صرفه‌تر است

دبيركل ستاد صيانت از آثار سينمايي و سمعي و بصري گفت: شايد يك فيلم براي مردم به طور مثال 600 تومان هزينه بردارد. اما اگر بخواهند آن را دانلود غير مجاز كنند ممكن است تا 2 برابر اين رقم هزينه ترافيك اينترنت بپردازند. بنابراين استفاده از برنامه ها در شبكه مجاز مقرون به صرفه تر و قطعا ارزان تر خواهد بود.


به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری مهدی یزدانی دبیرکل ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری در مراسم طرح سراسری برخورد با محصولات مخرب ضد فرهنگی اظهار داشت: شاید یک فیلم برای مردم به طور مثال 600 تومان هزینه بردارد. اما اگر بخواهند آن را دانلود غیر مجاز کنند ممکن است تا 2 برابر این رقم هزینه ترافیک اینترنت بپردازند. بنابراین استفاده از برنامه ها در شبکه مجاز مقرون به صرفه تر و قطعا ارزان تر خواهد بود.

یزدانی افزود: هم اکنون بابت ترافیک اینترنت، پرداختی از طرف مصرف کننده انجام نمی شود و هزینه ترافیک رایگان است. یکی از دلایل مراجعه مردم به بازار قاچاق و غیرمجاز سرعت دسترسی، کیفیت و قیمت است که به این ترتیب انگیزه مراجعه به بازار غیرمجاز تا حد زیادی مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه چارچوب همکاری‌های این ستاد با نیروی انتظامی و قوه قضائیه مشخص است در پاسخ به این سوال که آیا گردانندگان سایت «تاینی موویز» درخواستی برای اخذ مجوز قانونی به منظور عرضه محصولات فرهنگی داشته‌اند گفت: هیچ درخواست مجوزی از سوی این سایت ارائه نشده بود. در حال حاضر 15 موسسه از وزارت ارشاد، مجوز سامانه نمایشی درخواستی دارند و به صورت قانونی 17 هزار عنوان برنامه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

یزدانی خاطرنشان کرد: ستاد صیانت از محصولات فرهنگی-هنری با هر سایت بزرگ و کوچکی که به صورت غیرقانونی اقدام به عرضه محصولات فرهنگی کند برخورد خواهد کرد.
مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری همچنین درباره برگزاری جشنواره یاس گفت: باید برگزاری جشنواره یاس در شبکه نمایش خانگی تأثیرگذار باشد، اما تا زمانی که از بازخورد مطلوب آن در این شبکه اطمینان حاصل نشود این جشنواره برگزار نخواهد شد.

وی ادامه داد: بنا داریم حوزه‌های مختلف را رصد و ارزیابی کنیم و اگر به جمع‌بندی مناسبی برسیم، این جشنواره سال آینده برگزار خواهد شد و قطعاً برگزارکننده، صنوف فعال نمایش خانگی خواهد بود.

در این مراسم مهدی یزدانی دبیر کل ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری و مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ، سردار حسین رحیمی فرمانده ویژه نیروی انتظامی تهران بزرگ، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، علی غیاثی مشاور وزیر و مدیرکل امور استان‌های وزارت ارشاد، انوشیروان نعیم نماینده ستاد صیانت در پلیس امنیت، سیدامیر علمایی، سیداحد میکاییل زاده و جمعی از تهیه کنندگان و کارگردانان و بازیگران سینما و تلویزیون از جمله حسین فرحبخش، علیرضا شجاع نوری، سیدجمال ساداتیان، محمد ورزی، پژمان بازغی، رضا داوودنژاد، بهرام رادان، محمد ورزی، حبیب کاووش، علی کاظمی و ... حضور داشتند.
   
مشاهده ی این خبر در سازمان سینمایی سه شنبه 16 آبا 1396 - 12:32:00

نظرات

captcha