نصب ۸۰۰۰ کانکس برای اسکان موقت روستائیان زلزله‌زده

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۸۰۰۰ کانکس برای اسکان موقت روستائیان در نقاط زلزله‌زده کرمانشاه نصب و راه‌اندازی می‌شود.

 زلزله‌زده 
 
به گزارش پارسینه، علیرضا تابش در بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان سرپل‌ذهاب در جمع خبرنگاران از نصب و راه‌اندازی ۸ هزار اسکان موقت و کانکس برای روستاییان در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: از یکی دو روز گذشته مرحله اسکان موقت برگزار شده و ما به شدت در حال ادامه این مرحله هستیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ۸۰۰۰ واحد کانکس برای اسکان روستائیان در محل دائمی خانه‌هایشان نصب و راه‌اندازی می‌شود گفت: این کانکسها به سفارش بنیاد مسکن و توسط قرارگاه خاتم الانبیاء ساخته شده و سپاه با تمام امکاناتی که در اختیار دارند در حال آماده‌سازی این کانکسها هستند.

تابش با بیان اینکه تاکنون ۱۱۰۰ واحد سکوی استقرار این کانکسها ساخته شده و بقیه نیز در حال انجام است بیان کرد:۱۰۰۰ واحد کانکس برای اسکان موقت افراد توسط بنیاد مسکن به منطقه از امروز حمل می‌شود و ۲۰۰۰ واحد نیز توسط ارتش سفارش داده شده که ساخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکخ بنا به قول و همکاری سپاه ظرف یک ماه و نیم آینده اسکان موقت زلزله‌زدگان حل خواهد شد عنوان کرد: ۸ ستاد از استانهای مختلف در سرپل‌ذهاب مستقر شدند که با استان کرمانشاه مشغول آواربرداری هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه تاکنون از ۱۲۰۰ واحد مسکونی آواربرداری شده است افزود: آواربرداری و دسته‎بندی مصالح تا در این میان مصالح اسراف نشود نیز در دستور کار ما قرار دارد و تقاضا داریم که اجازه بدهند مصالح را خود مردم تفکیک کنند و بعد آواربرداری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در ستادهای ما حدود ۹۳۰ کارشناس مستقر هستند که کار ارزیابی واحدهای مسکونی را انجام می‌دهند گفت: این کارشناسان واحد به واحد در حال ارزیابی خسارت هستند و تاکنون حدود ۶۰ هزار واحد منزل را ارزیابی و برای خسارت دیدگان تشکیل پرونده و آنها را به بانک معرفی می‌کنند.

تابش با بیان اینکه حدود ۳۵۰ ماشین‌آلات در منطقه مستقر است بیان کرد: این ماشینها جدا از ماشین‌آلاتی است که سپاه در منطقه آورده و۵۰۰ دستگاه نیز تا آخر هفته به منطقه خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه اکنون در بخش بازسازی یک جنب و جوش خاصی در شهرستان سرپل‌ذهاب مشاهده می‌شود گفت: امیدواریم با کمک مردم این بازسازی به سرمنزل مقصود برسد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در زمینه تسهیلات خوشبختانه روز گذشته در منطقه معاون اول رئیس جمهور و عده‌ای از وزرا در جلسه تصمیمات خوبی گرفتند و تسهیلات ۲۵ میلیونی برای روستاییان به ۳۰ میلیون تومان و ۳۵ میلیون تومان شهری به ۴۰ میلیون تومن افزایش یافت و این به غیر از ۱۰ میلیون تومانی است که برای فرصتهای شغلی و کسب و کار داده می‌شود.

وی با بیان اینکه غیر از این تسهیلات برای واحدهای تجاری و مغازه مردم ۱۲ میلیون تومان و برای تعمیرات هم ۱۲ میلیون تومان دیگر وام داده می‌شود بیان کرد: برای وام بلاعوض در شهرها ۶ میلیون تومان و در روستاها ۵ میلیون تومان نیز در نظر گرفته شده است.

تابش با اشاره به اینکه ۲ میلیون تومان برای خرید لوازم خانگی در اختیار زلزله‌زدگان به صورت بلاعوض داده می‌شود عنوان کرد: همچنین سیمان رایگان به زلزله‌زدگان داده می‌شود و مردم مطمئن باشند تا آخرین لحظه همراه آنها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بازسازی منازل مسکونی به همت مردم بستگی دارد و اگر مردم سرعت بیشتری به خرج بدهند ما حدس می‌زنیم یک سال طول می‌کشد این خانه‌ها ساخته شود بیان کرد: برای بازسازی زیرساخت‌ها، اماکن عمومی، مدارس و ساختمانهای دیگر نیز تعیین تکلیف شده و در ستاد مشخص شده قرار شد در دولت اعتبارات آن مصوب و ابلاغ شود.
مشاهده ی این خبر در پارسینه سه شنبه 07 آذر 1396 - 07:15:48

نظرات

captcha