توفیق اجباری پرسپولیس؛ لوزی بدون ربیع‌خواه

پرسپولیس اگرچه مشكی‌پوشان را با گل دقیقه90 علی علیپور شكست داد، اما هر دو‌هافبك دفاعی اصلی این روزهایش با دریافت كارت‌زرد سوم در این مسابقه، از حضور در دیدار بعدی محروم شدند.

همشهری ورزشی: پرسپولیس اگرچه مشكی‌پوشان را با گل دقیقه90 علی علیپور شكست داد، اما هر دو‌هافبك دفاعی اصلی این روزهایش با دریافت كارت‌زرد سوم در این مسابقه، از حضور در دیدار بعدی محروم شدند. هم محسن ربیع‌خواه و كمال كامیابی‌نیا تا پیش از این بازی دو‌اخطاره بودند و هر دو با دریافت كارت سوم، حضور در دیدار با گسترش‌فولاد را از دست دادند. جالب است كه ربیع‌خواه هیچ‌وقت هیچ مشكلی برای بازی ندارد، غیر از زمان‌هایی كه تیم از نظر نفری به او محتاج است! پیش از داربی برگشت فصل گذشته هم كه كامیابی‌نیا در دقایق آخر بازی با تراكتورسازی از زمین بازی اخراج شد، ربیع‌خواه مصدوم بود و برانكو به ناچار از حسین ماهینی در پست‌هافبك دفاعی برابر استقلال استفاده كرد.

البته برای بازی با گسترش، پرسپولیسی‌ها خیلی امیدوارند كار به آنجا نكشد و بالاخره كارت پایان‌خدمت احمد نوراللهی صادر شود. نكته اما اینجاست كه چه احمد اجازه بازی پیدا كند و چه این اتفاق رخ ندهد، حالا برانكو مجبور است بعد از 12بازی لیگی بار دیگر به سیستم 2-4-4 لوزی برگردد.

بلافاصله بعد از باخت 4گله به الهلال عربستان در بازی رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا بود كه برانكو تصمیم گرفت سیستم موفق لوزی در خط میانی تیمش را كنار بگذارد و با استفاده از دو‌هافبك دفاعی، چینش 2-4-4 خطی را مورد استفاده قرار دهد. در این مدت بسیاری از هواداران و منتقدان پرسپولیس از این سیستم احتیاط‌آمیز گلایه كردند و مدعی شدند استفاده از دو‌هافبك دفاعی از طراوت و شادابی این تیم كاسته است.

با این همه گوش برانكو بدهكار نبود و او در آسان‌ترین مسابقات هم مثل دیدار با نفت قعر جدولی از همین سیستم سود می‌برد. با این وجود حالا نه كمال برای بازی پنجشنبه با گسترش امكان بازی دارد و نه ربیع‌خواه؛ بنابراین پرسپولیس بعد از 3ماه بار دیگر باید با3هافبك تهاجمی بازی كند. اتفاقا این هفته بهترین فرصت برای بازگشت به این سیستم است؛ چرا كه وحید امیری و فرشاد احمدزاده در بهترین فرم ممكن هستند و در مشهد هم عالی بازی كردند.

محسن مسلمان هم به‌عنوان بهترین گل‌ساز لیگ، با رفع محرومیت در این دیدار حاضر خواهد بود. پیش‌بینی می‌شد كیفیت نمایشی كه سرخ‌ها برابر تیم احیا شده فیروز كریمی ارائه می‌دهند و  نوع نتیجه‌ای كه به‌دست می‌آورند، می‌تواند نقش مهمی در تصمیم‌گیری برانكو برای آینده لیگ داشته باشد؛ اینكه پرسپولیس را تهاجمی نگه دارد یا به همان فرم ملال‌آور بازی با دو هافبك دفاعی برگردد؟
مشاهده ی این خبر در برترین ها یکشنبه 24 دی 1396 - 09:59:10

نظرات

captcha