تلگرام هفته‌ای ۴ هزار و ۲۰۰ کانال را مسدود می‌کند

عضو هیأت رئیسه فراکسیون مستقلان ولایی مجلس گفت: تلگرام به صورت هفته‌ای و معمول ۴ هزار و ۲۰۰ کانال را مسدود می‌کند.

خبرگزاری فارس: غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت و عضو هیأت رئیسه فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست صبح امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: جلسه امروز با حضور محمدرضا آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اعضای فراکسیون برگزار شد.

وی با بیان اینکه پایش هزار و ۴۰۰ روستا انجام شده است، افزود: بر اساس توضیحات وزیر اطلاعات، بانک اطلاعاتی این پایش تهیه شده است، اما باید گفت که مسائل امنیتی ۷ هزار روستا باید رعایت شود؛ چرا که روستا‌ها از نظر دارا بودن امکان استفاده از تلفن همراه و اینترنت به دسته‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز تقسیم شده‌اند.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: گفتنی است تلگرام به صورت هفته‌ای و معمول ۴ هزار و ۲۰۰ کانال را مسدود می‌کند.

وی درباره ناآرامی‌های اخیر در کشور تصریح کرد: در این ایام عموما تلگرام توسط آمریکا تهدید می‌شد که این نکته مهم و قابل توجهی است؛ اما در ایین ایام تت‌ها ۲ میلیون نفر از نرم افزار‌های ایرانی استفاده کردند هرچند "وی‌چت" رفع فیلتر شد، اما مورد استقبال قرار نگرفت چرا که مورد اعتماد نیست.
مشاهده ی این خبر در فردا یکشنبه 24 دی 1396 - 10:18:44

نظرات

captcha