حامیان سرسخت بریگزیت فرصتشان را از دست دادند

در پی انتشار یک بررسی جامع درباره پیامدهای خروج از اتحادیه اروپا، نیکولا استورجن گفت هیچ شفافیت یا اطمینانی درباره مزایای احتمالی "بریگزیت سخت" ارائه نشده است.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند گفت این مساله منجر شد تا فرصتی طلایی برای میانه‌روها ایجاد شود تا اسکاتلند و بریتانیا را در بازار واحد اروپایی نگه دارند. او همچنین هشدار داد زمان برای پیشگیری از فاجعه اقتصادی یک بریگزیت سخت در حال از دست رفتن است.

در تجزیه و تحلیل اسکاتلند که دوشنبه منتشر شد، تبعات رشد اقتصادی آینده اسکاتلند و سه گزینه برای آینده روابط بریتانیا با اروپا در صورتی که این کشور نتواند عضوی از اتحادیه اروپا باقی بماند، بررسی شد.

این بررسی تحت عنوان "جایگاه اسکاتلند در اروپا: مردم، مشاغل و سرمایه‌گذاری" به ادامه عضویت در بازار واحد اروپا، یک توافق تجاری ترجیحی و یا دسترسی غیر ترجیحی به سازمان تجارت جهانی اشاره کرد. هنوز ۹ ماه از زمان دولت بریتانیا برای مذاکره یک توافق با اتحادیه اروپا باقی مانده است و استورجن می‌گوید، ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا باید مزیت‌های مشاغل و استانداردهای زندگی را پیش از تردیدهای داخلی حزب حاکم محافظه‌کار قرار دهد.

او افزود: بیش از ۱۸ ماه از رفراندوم بریگزیت گذشته است و هنوز دولت بریتانیا نه تنها نمی‌داند چه نوع روابطی با اتحادیه اروپا می‌خواهد بلکه از ارائه ارزیابی اقتصادی معنادار از جنبه‌های مختلف ناکام مانده است. شفاف می‌گویم که حامیان سرسخت بریگزیت فرصت داشتند و آن را از دست دادند.

مشاهده ی این خبر در فردا یکشنبه 24 دی 1396 - 09:23:00

نظرات

captcha