ثروتمندترین شاهزاده سعودی به زندانی فوق امنیتی منتقل شد/ مذاکره بن طلال با مقامات ریاض ادامه دارد

یک مقام عربستانی اعلام کرد ولید بن طلال در حال مذاکره با مقامات سعودی به منظور رسیدن به توافقی برای آزادی‌اش از زندان است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلی میل، «ولید بن طلال» ثروتمندترین شاهزاده زندانی سعودی، به دلیل خودداری از پرداخت 728 میلیون پوند در ازای آزادی‌اش، از محل هتلی که در آن بازداشت شده بود به زندان منتقل شد.

ولید بن طلال، که ارزش دارایی های وی از سوی مجله فوربز 17 میلیارد دلار اعلام شده، یکی از ثروتمندترین شاهزاده های سعودی است. این شاهزاده سعودی دو ماه پیش از سوی دولت عربستان دستگیر شد. دولت سعودی دستگیری وی را در چارچوب مبارزه با فساد اعلام کرد اما کارشناسان این اقدام را در جهت هموار ساختن راه محمد بن سلمان برای پادشاهی می دانند.

تقاضای ولید بن طلال برای مذاکره با مقامات سعودی و یا محاکمه رسمی به جایی نرسید و وی به زندان فوق امنیتی «الحایر» در ریاض منتقل شد. وی در دو ماه گذشته به همراه 200 شاهزاده و مقام ارشد سعودی در هتلی در ریاض در بازداشت به سر می برد.

تعداد شاهزاده های سعودی بازداشت شده پس از اینکه بسیاری از آنها تسلیم باج خواهی محمد بن سلمان و بیعت با او شدند، کاهش یافت. با این حال، ولید بن طلال یکی از معدود شاهزاده هایی است که به زندان فرستاده شد.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که وی در مدت بازداشت مورد ضرب  شتم قرار گرفته است. گفته می شود بن طلال از پرداخت 728 میلیون پوندی که محمد بن سلمان برای آزادی وی طلب کرده بود، خودداری کرده است.

علی‌رغم این گزارش ها یک مقام ارشد سعودی روز یکشنبه اعلام کرد ولید بن طلال در حال مذاکره با دولت و مقامات سعودی است اما تاکنون هیچ توافقی حاصل نشده است. این مقام سعودی که نخواست نامش فاش شود، اظهار کرد: «بن طلال رقم مشخصی را برای آزادی اش پیشنهاد کرده است که با رقم خواسته شده از وی مطابقت ندارد. تا امروز نیز این رقم پیشنهادی مورد قبول دولت قرار نگرفته است.»

محمد بن سلمان تابستان گذشته علنا قدرت را در عربستان به دست گرفت. او بلافاصله پس از قدرت گرفتن در عربستان، دستگیری شاهزاده های سعودی و بسیاری از مقامات بانفوذ را به بهانه مبارزه با فساد آغاز کرد. 

 انتهای پیام/

آخرین خبرها درباره وضع ولید بن طلال در عربستان

نظرات

captcha